Rada, gata să facă la Cluj ceea ce Sabău s-a încumetat doar în Cupă!** Absența lui Bozovic îl poate aduce în primul 11 pe rapidistul care a marcat o triplă la debut

Marian Rada caută disperat soluții pentru a scoate Rapidul din impas, echipa giuleșteană fiind în acest moment pe un rușinos loc 9 (19 puncte), mai aproape de grijile pentru evitarea retrogradării decât de ambițiile europene cu care erau obișnuiți fanii vișinii an de an.

În lipsa muntenegreanului Vladimir Bozovic, care a fost convocat la naționala țării sale pentru meciul de miercuri cu San Marino, din preliminariile CM 2014, antrenorul rapidist vrea să îl retragă în banda stângă pe sârbul Nemanja Milisavljevic, obișnuit să evolueze la nevoie și în defensivă.

În aceste condiții, Rada se vede nevoit să apeleze pentru acoperirea mijlocului terenului la brazilianul Renan Garcia, fotbalist sosit în Giulești în vara acestui an. Până acum, sud-americanul a evoluat la echipa alb-vișinie doar 15 minute în campionat, în timp ce în Cupa României fost ceva mai activ: a acumulat 106 minute în meciurile cu Olimpia Satu Mare și Delta Tulcea, reușind și trei goluri.

150.000 de euro este cota de piață a lui Renan Da Silva

23 de ani are brazilianul Rapidului

Partida Universitatea Cluj-Rapid va fi LIVE TEXT pe www.prosport.ro și live pe DigiSport 1, luni, de la ora 20:30

Publicat: 11 11. 2012, 18:35
Actualizat: 11 11. 2012, 18:48