Puștii lui Hagi au ratat victoria în ultimul minut: Viitorul – CFR 1-1. Rezumatul VIDEO

This browser does not support the video element.

Vezi galeria foto - 14 poze

Viitorul a debutat cu dreptul în 2014, echipa lui Vintilă reușind să se impună pe terenul lui Dinamo cu 2-1. Astăzi, puștii lui Hagi au avut un nou examen dificil, la Chiajna venind CFR Cluj.  Viitorul a scăpat victoria printre degete, Maftei egalând în prelungirile partidei, după o fază confuză.

Pe un gazon extrem de prost, cele două echipe au oferit o reprezentație slabă în prima repriză. CFR a avut câteva ocazii bune, Maah evidențiându-se în finalul reprizei.

Viitorul a deschis scorul în minutul 73, după o fază fixă. Benzar a executat bine o lovitură liberă, iar Larie a reluat cu capul în poartă. Egalarea a venit în minutul 91, Maftei restabilind egalitatea după o fază confuză în careul gazdelor.

Echipele de start:

Viitorul: Buzbuchi – Puțanu, Larie, Mitrea, Toșca – Lazăr, Daminuță, Benzar – Mitriță, Gavra, Băluță
Rezerve: Balauru, Tănase, Năstăsie, Axente, Cristocea, Țîru, Dică

CFR Cluj: Felgueiras – Maftei, Rada, Piccolo, Camora – Maah, Djokovici, Rui Pedro, Deac – Negruț – Ogbu
Rezerve: Amadio, Velayos, Chanturia, Gabionetta, Batin, Păun, Lopes Tiago