Pur și simplu blestemat! Continuă drama lui Tudorie: atacantul a părăsit terenul în lacrimi la Mediaș

Alexandru Tudorie (22 de ani) a părăsit accidentat terenul în minutul 30 al partidei cu Gaz Metan Mediaș. Atacantul ultimei clasate FC Voluntari pare că a suferit o nouă accidentare la genunchiul stâng. Vârful a alunecat, iar când s-a ridicat a făcut semn că nu mai poate continua partida, astfel că a părăsit gazonul în lacrimi.

După alte două minute, pe teren a intrat Malfleury, dar Tudorie se afla deja la cabine. Tudorie a fost operat în Turcia, în urmă cu fix un an, după ce a suferit o ruptură a ligamentului încrucișat și a ligamentului lateral de la genunchiul stâng.

Coșmarul a început în urmă cu un an

Alexandru Tudorie s-a accidentat pe 25 octombrie 2017, în meciul de Cupă pierdut de FC Voluntari, scor 0-1 la Sibiu cu nou-promovata AFC Hermannstadt, finalista ediției precedente. În a doua repriză de prelungiri a meciului din 16-imile Cupei României, FC Voluntari alerga disperată după un gol care s-o readucă în meci, iar una dintre fazele de atac ale ilfovenilor a fost cu ghinion pentru vârful de 22 de ani. După o intervenție tare, prin alunecare, a portarului Horațiu Moldovan, Tudorie a rămas întins pe gazon, a cerut imediat ajutorul medicilor și a fost scos de pe teren cu un bandaj imens la genunchiul drept.

Înainte de accidentare, Tudorie marcase deja șapte goluri în Liga 1 Betano și era la o singură reușită în spatele francezului Harlem Gnohere.

Momentul în care Tudorie a fost accidentat de portarul Horațiu Moldovan. Captură Telekom Sport

Publicat: 12 11. 2018, 21:41
Actualizat: 12 11. 2018, 21:42