Punct din offside!** Viitorul – Concordia 1-1

Viitorul a obținut ieri a noua remiză în acest sezon

Doar 300 de spectatori s-au adunat aseară pe stadionul Farul pentru a urmări ultima reprezentație a Viitorului pe teren propriu, contra Concordiei Chiajna. Iar prima lovitură a meciului au dat-o oaspeții. Belu a trimis o bombă în transversala lui Buzbuchi, iar Sorin Pană, aflat într-o poziție clară de offside, a reluat în plasă balonul revenit în teren (4). Viitorul nu s-a regăsit și ocaziile la poarta lui Cobrea nu apărut deloc în prima parte. Treziți la realitate după pauză, gazdele egalează în minutul 60, prin Alibec, care a marcat din foarfecă, după o gafă uriașă a lui Bambara. Același număr 9 de la Viitorul putea aduce victoria, dar șutul său din opt metri a fost blocat la timp de Cobrea. S-a terminat 1-1, iar Viitorul a înregistrat a noua remiză din acest sezon.

Viitorul (4-2-3-1): Buzbuchi – Bălașa, Puțanu, Larie, Toșca – Lazăr, Benzar – G. Iancu, N. Dică, Chițu – Alibec
Rezerve: Vâtcă – Turcu, Țăru, Gavra, Cl. Herea, Vaștag, Cârstocea
Antrenor: Cătălin Anghel

CLICK AICI pentru comentariul LIVE TEXT al partidei

Concordia (4-2-3-1):
Cobrea – Belu, Ghionea, Leca, Bambara – Paraschiv, Ispir – Popovici, S. Pană, Zuluf – Welligton
Rezerve: G. Iancu – Fl. Ilie, Simion, Ciupitu, Ibric, Stan, Damian
Antrenor: Ilie Stan

Arbitru: Teo Crăciunescu

Viitorul caută prima victorie în Liga 1 după cinci etape în care a obținut trei egaluri și două înfrângeri.

Echipa lui Gheorghe Hagi va juca împotriva celor de la Concordia Chiajna, care au un moral zdruncinat serios după înfrângerea de etapa trecută în fața Stelei, scor 0-6.

Gazdele ocupă locul 12 în clasament cu 20 de puncte, în timp ce oaspeții sunt pe 10, cu 23 de puncte.

Publicat: 10 12. 2012, 20:25
Actualizat: 10 12. 2012, 22:22