Primul gol înscris de FC Argeș, după promovarea în Liga 1 a venit dintr-un penalty! Intervenția greșită a lui Jonathan Rodriguez | FOTO

FC Argeș a reușit să marcheze primul său gol din postura de nou promovată în Liga 1 în meciul cu FC Botoșani. Golul a venit în urma unui penalty obținut de senegalezul Badou Ndiaye, după o intervenție neinspirată a lui Jonathan Rodriguez.

Gabi Deac a transformat lovitura de pedeapsă în minutul 78, când scorul era de 0-3 în favoarea moldovenilor. Câteva minute mai târziu, argeșenii au mai redus din diferență, prin Ionuț Năstăsie.

Primul Gol al lui FC Argeș în noul sezon de Liga 1

FC Argeș – FC Botoșani 2-3

Noul sezon al Ligii 1 a debutat spectaculos, cu meciul dintre FC Argeș și FC Botoșani, încheiat cu scorul de 2-3.

Moldovenii au deschis scorul încă din minutul 9, prin reușita lui Alex Cîmpanu, nu înainte ca FC Argeș să efectueze o înlocuire după doar 80 de secunde de joc.

În partea a doua a jocului, Andrei Chindriș și Mihai Roman au dus scorul la 3-0 pentru FC Botoșani, însă Ciprian Deac, din penalty, și Năsăstie, cu un super gol din afara careului, au redus din diferență și au închis meciul la scorul de 3-2 în favoarea moldovenilor.

Astfel, piteștenii debutează cu stângul în Liga 1, însă nici Marius Croitoru nu este un antrenor prea fericit, după ce echipa sa a condus cu scorul de 3-0.

Publicat: 21 08. 2020, 20:16
Actualizat: 21 08. 2020, 20:17