Primele probleme pentru Pustai. Pancu nu va face parte din lotul Rapidului pentru meciul cu Viitorul

Daniel Pancu (37 de ani) a suferit o accidentare la coapsă în timpul partidei câștigate de Rapid în Ghencea, scor 1-0, și nu va face parte din lotul echipei antrenate de Cristi Pustai pentru meciul cu Viitorul, de luni, ora 20:30, live pe Digisport și Look TV.

Veteranul giuleștean nu s-a antrenat în primele zile ale acestei săptămâni și nu a putut fi recuperat pentru partida contra echipei antrenate de Gheorghe Hagi. Astfel, Pancu devine al doilea fotbalist titular al Rapidului în prima etapă a returului care nu va putea juca luni, după Cristi Săpunaru, eliminat în minutele de prelungire ale partidei din Ghencea.

Prima opțiune pentru postul de mijlocaș central ofensiv, ocupat de Pancu în derby-ul cu Steaua, este portughezul Rui Miguel, cel care a pasat decisiv la golul victoriei înscris de Marcel Gekov. Pentru postul de fundaș dreapta, în lipsa lui Săpunaru, Cristi Pustai are la dispoziție două opțiuni: francezul Jeremy Sapina și tânărul Nicolae Vasile.

Echipa probabilă a Rapidului pentru meciul cu Viitorul, din etapa a 19-a a Ligii 1