Prima victorie în amicale!** CSMS Iași a câștigat cu 2-0 amicalul cu austriecii de la St. Poelten 2-0, în Antalya

CSMS Iași s-a impus cu scorul de 2-0 (1-0) în fața formației austriece de ligă secundă St. Poelten, vineri, într-un meci amical susținut în Antalya. Pătulea a deschis scorul în minutul 28, iar Herghelegiu a majorat diferența din penalty, în minutul 85. La scorul de 1-0, austriecii au ratat un penalty.

Antrenorul Liviu Ciobotariu a trimis în teren următoarea echipă: Lungu – Mihălăchioaie, R. Tincu, Mitrea, Vladu – Straton – Ciucur, Cl. Tudor, Moutinho, Țigănașu – Pătulea. După pauză au mai intrat: Bălan, Crețu, Avrămia, Nalați, Cl. Ionescu, Keita, Onofraș, Herghelegiu, Milea.

Acesta este primul succes al ieșenilor în perioada de pregătire, primele două meciuri soldându-se cu tot atâtea eșecuri: 0-3 cu CSM Pașcani (liga a III-a) și 0-1 cu Cernomoreț Odessa (Ucraina, liga I).

Publicat: 08 02. 2013, 17:00
Actualizat: 08 02. 2013, 17:01