Prima reacție din tabăra FCSB: „Domnul Becali știe cel mai bine”. Cum comentează Mihai Roman eliminarea din minutul 72

Mihai Roman, eliminat în minutul 72, a fost primul jucător de la FCSB care a vorbit după eșecul cu CFR Cluj, scor 2-0. Folosit pe post de fundaș stânga, Roman a spus că merita să fie eliminat la faza respectivă, cât despre soarta lui Dică n-a dorit să comenteze.

„A fost o partidă dificilă, ne așteptam la acest lucru. Ne-am pus speranțe, pentru că reușeam să-i egalăm pe cei de la CFR cu o victorie. Am avut multe ocazii, dar n-a intrat mingea în poartă. Luptăm până la capăt și cred că avem forța să câștigăm acest campionat. Ne-au prins sus (n.r la faza eliminării) și n-am mai reușit să-l prind pe Ioniță.

Cred că a fost meritat cartonașul. Toată lumea e supărată, dar cred că am pierdut nemeritat. Eu nu sunt în măsură să comentez acest lucruri (n.r întrebat despre demiterea lui Dică), domnul Becali știe cel mai bine, el este patronul”, a spus Mihai Roman, la finalul partidei.

Becali a declarat că antrenorul Nicolae Dică trebuie să-și dea demisia, după cum a gestionat finalul meciului cu CFR Cluj.

Publicat: 22 12. 2018, 22:21
Actualizat: 22 12. 2018, 22:22