Prima înfrângere pentru „panduri”

Pandurii Târgu Jiu au pierdut aseară primul meci amical din seria celor susținute în perioada de pregătire. Echipa din Târgu Jiu a fost învinsă cu 2-1 de israelienii de le Hapoel Haifa într-un meci disputat pe terenul Olimpia din Budapesta.
Antrenorul Sorin Cârțu a început jocul în formula Stanca – Popete, Lima, Chibulcutean, Cardoso – Tremonti (min. 40 Vasilache), Păcurar, Stângă, Grecu – Raskovic, Stromajer. După pauză au mai jucat Mingote, Murgan, Nalați, Dedu, Rusu, Rada, Luțu și Arrieta.
Scorul a fost deschis în minutul 10 de Raskovic care a înscris după o pasă a lui Stromajer pe partea dreaptă. Israelienii au egalat după pauză, iar finalul a aparținut echipei oltene.
Acesta a fost ultimul meci amical susținut de Pandurii care urmează să revină azi la Târgu Jiu.

Publicat: 23 07. 2009, 17:26
Actualizat: 23 07. 2009, 17:27