Prietenosul Csaba Laszlo, prima reacție nervoasă după venirea în Liga 1: „Nu știu de unde învață copiii să facă asta! Am spus-o de zece sau o sută de mii de ori!”

Csaba Laszlo (55 de ani) a reacționat nervos la finalul meciului FC Botoșani – Sepsi 1-1, nemulțumit fiind de o greșeală a propriilor fotbaliști, care a dus la golul lui Mihai Roman, în urma căruia covăsnenii au plecat cu doar un singur punct de pe terenul echipei lui Valeriu Iftime.

În minutul 84, Szabolcs Kilyen a pasat fără să se uite înapoi spre propriul portar și l-a „ajutat” pe Mihai Roman să scape singur cu portarul Bela Fejer. Roman a finalizat acțiunea cu gol, după ce l-a driblat ușor pe goalkeeperul lui Sepsi, iar Csaba Laszlo a fost extrem de furios pe această greșeală.

„Am spus de zece sau de o sută de mii de ori: Nu știu de unde învață copiii ăștia să dea înapoi la portar și apoi portarul să dea o minge lungă. Dacă ești acolo, nu ai presiune, joci și dai mingea unde trebuie, este minutul 90 (n.r. 84). De ce joci mingea la portar? Nu trebuie să fie așa.

Eu nu vreau să spun că Szabi a făcut o greșeală, dar nu ești copil, ești un jucător foarte important. Nu sunt supărat pentru băiat. Aș putea fi supărat pe Velev pentru că a avut ocazia meciului, la sfârșit. Trebuie să fim mai atenți la ce spune antrenorul”, a declarat Csaba, după meci, la DigiSport.

FC Botoșani – Sepsi s-a terminat 1-1, după ce Gabi Vașvari a deschis scorul din penalty, în minutul 54, iar apoi Mihai Roman a închis tabela, în minutul 84. Regina remizelor, Sepsi, a făcut al nouălea egal în 12 etape.

Publicat: 04 10. 2019, 21:18