Prepeliță, neafectat de egalul cu Astra: „Important e să luăm noi campionatul la final” Mijlocașul așteaptă oferta Stelei: „Vreau să rămân aici”

Steaua a făcut un pas greșit în lupta pentru titlul, terminând la egalitate, scor 0-0, meciul cu Astra de pe teren propriu.

Andrei Prepeliță crede că acest rezultat nu este important, Steaua rămânând favorită la titlu. Mijlocașul Stelei a spus că nu a primit încă nicio oferă de prelungire a contractului cu echipa campioană.

„Nu a fost vorba de o revanșă cu Astra, important e să luăm noi campionatul la final. Rezultatul e echitabil. Rămânem în grafic pentru titlu după ultimele rezultate. Urmează meciul de la Kiev, ne aducem cu toții aminte de victoria din Liga Campionilor atunci când a marcat Dică.

Mie nu mi-a propus nimeni prelungirea până acum, aștept oferta. Dacă va veni, e foarte bine, eu iubesc Steaua și vreau să rămân aici”, a spus Andrei Prepeliță după meciul cu Astra.

Echipele de start:

Steaua: Arlauskis – Papp, Szukala, Varela, Toșca (Latovlevici ’69) – Prepeliță, Breeveld (Iancu ’71) – Sânmărtean, Rusescu (Stanciu ’36), Chipciu – Keșeru. Antrenor: Constantin Gâlcă.

Astra Giurgiu: Lung Jr. – Pliatsikas, Oros, Ben Youseff, Junior Morais – Seto, Laban – Enache (Yahaya ’90+1), Budescu (Cristescu ’87), William – Bukari (Rus ’90). Antrenor: Daniel Isăilă.

Publicat: 28 09. 2014, 23:49
Actualizat: 28 09. 2014, 23:50