Poți să crezi așa ceva? Levi dezvăluie cine este omul presiune la Steaua** „Partea bună cu Sportul e că nu va juca Bălan”

Levi a scăpat de primul meci „decisiv”, urmează testul cu Sportul. Încă un pas greșit în campionat i-ar fi fatal israelianului, chiar dacă Steaua s-a calificat în optimile Cupei după 4-0 cu Sănătatea. Levi a surprins la conferința de presă și a declarat că presiunea nu vine de la Becali: „E sunt cel care pune presiune”!

„Nu sunt un tip drăguț, chiar trebuie să fie ultimul meci?! Becali s-a purtat frumos cu mine, n-am de ce sa mă plâng. Nici acum nu e omul care pune presiune, eu sunt cel care pune presiune. E singurul gest pe care-l pot face atunci când nu sunt rezultate
„, a spus antrenorul Stelei.

Bălan e al Stelei! Levi: „Bine ca nu va juca împotriva noastră”

„Nu mă aștept să fie un meci ușor, am învățat din experiență că în România nu sunt victime clare sau favorite. Partea bună cu Sportul e că nu va juca Tibi Bălan. M-am bucurat enorm când am auzit că vine la Steaua, e un jucător de mare calitate, un câștig pentru Steaua”
, a mai spus Levi după meciul din Cupă.

Steaua București, deținătoarea trofeului, s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României, după ce a învins, joi seară, la Buzău, cu scorul de 4-0 (2-0), echipa Sănătatea Cluj (Liga a III-a), în 16-imile competiției

Golurile au fost marcate de Nikolici ‘2, Prepeliță ’31, Martinovici ’50 și Dorinel Popa ’87.

La echipa Sănătatea Cluj a jucat în prima repriză și Ionel Ganea (38 de ani), care a semnat un contract cu gruparea clujeană cu două zile înaintea acestui meci, iar în minutul 82 a intrat pe teren și finanțatorul clubului din Cluj, Aurelian Ghișa, care a preluat banderola de căpitan.

Publicat: 23 09. 2011, 08:48
Actualizat: 23 09. 2011, 08:54