Porumboiu crede ca Deaconu este „acoperit” de regulament

This browser does not support the video element.

Fostul arbitru international Adrian Porumboiu crede ca Steaua va fi declarata invingatoare la "masa verde" dupa ce derbiul cu Rapid a fost intrerupt in minutul 73 ca urmare a lovirii arbitrului de centru, Alexandru Deaconu. "Daca a aruncat cineva in el, decizia arbitrului este corecta si Steaua o sa castige cu 3-0. Nu am ce sa comentez, asta este", a declarat Adrian Porumboiu

Meciul Rapid – Steaua a fost întrerupt în minutul 73, după ce arbitrul Alexandru Deaconu a fost lovit cu un obiect aruncat din tribună. După câteva minute de discuții cu observatorul Valentin Alexandru și după parlamentari cu oficialii celor două echipe, Deaconu a decis întreruperea partidei, la scorul de 1-0 pentru Rapid.

Echipa Steaua a părăsit terenul, în timp ce jucătorii rapidiști s-au certat cu arbitrul. Oficialii rapidiști au încercat să-l oprească pe Deaconu să iasă de pe teren.

Deaconu a plecat la vestiare sub escorta stewarzilor.

Publicat: 20 03. 2008, 23:59
Actualizat: 21 03. 2008, 00:28