Petrolul speră după egalul cu CFR! Jerry Gane: „Cred, trebuie să credem! Avem nevoie și de o minune”

Jerry Gane a debutat cu dreptul pe banca tehnică a Petrolului și a obținut un punct în deplasarea de la Cluj, cu CFR, scor 0-0.

Tehnicianul prahovenilor spune că va spera în salvarea retrogradare atât timp cât vor exista șanse matematice. „Avem nevoie și de o minune”, spune fostul atacant, care speră ca remiza de la Cluj să reprezinte momentul de cotitură pentru echipa sa.

Cu 11 etape înainte de finalul sezonului, Petrolul are 5 puncte în clasament, cu 11 mai puține decât FC Voluntari, ocupanta locului 6 din play-out, care ar asigura prezența la barajul pentru evitarea retrogradării.

„A fost primă o repriză echilibrată, iar în a doua repriză ei au avut mai multe ocazii și ne-au dominat

E clar că e un punct pentru moral. Noi nu vom ceda și vom lupta până la capăt. Putem mai mult, dar am avut momente în care am suferit astăzi. O să încercăm să reglăm problemele pe parcurs.

Mai sunt șanse teoretice să ne salvăm și eu cred, trebuie să credem. E nevoie și de o minune ca să ne salvăm și de mai mult noroc. Cu sprijinul suporterilor sper să mai recuperăm puncte. Următorul meci e la Timișoara și sper să-l câștigăm.

Avem nevoie de puncte și de goluri ca să ne salvăm„, a declarat Ionel Gane la finalul partidei.

Publicat: 21 03. 2016, 22:37
Actualizat: 21 03. 2016, 22:39