Penibil, dar eficient! VIDEO – Cum a reușit Constantinescu să obțină un „galben” pentru Eric

This browser does not support the video element.

Ceahlăul a reușit poate cea mai mare surpriză a etapei, după ce a învins-o cu 1-0 pe Pandurii, formație calificată în play-off-ul Europa League. Stana a marcat singurul gol al partidei, cu o execuție fabuloasă, dar până la final nemțenii au mai avut și alte șanse importante. Totuși, în ultimele minute de joc, jucătorii lui Miriuță s-au folosit și de tertipuri specifice pentru a trage de timp, însă Marian Constantinescu a părut să nu își regăsească talentul pentru astfel de gesturi.

Mijlocașul a fost înlocuit în minutul 90, dar nu s-a grăbit deloc să iasă de pe teren, deși era presat de Eric de Oliveira. Brazilianul s-a săturat într-un final să-l petreacă pe adversarul lui până la marginea terenului, așa că i-a dat un brânci ceva mai serios, însă amplificat serios de fotbalistul Ceahlăului. Realizând că a exagerat, Constantinescu s-a ridicat imediat și a părăsit imediat terenul pentru nu risca să fie avertizat, în timp ce Eric s-a ales cu un galben.

Publicat: 11 08. 2013, 22:01
Actualizat: 11 08. 2013, 22:02