Pecanha intră în inimile petroliștilor de la primul meci. Brazilianul a apărat un penalty după eliminarea lui Manasse

Steaua a început tare în Supercupa cu Petrolul și Nikolic a deschis scorul după o faza excelentă a lui Tănase. Petrolul a dat semne că poate reechilibra meciul, dar a venit faza din minutul 28, atunci când  Manasse l-a faultat pe același Nikolic în careu.

Fundașul central al „lupilor” a primit al doilea cartonaș galben și a fost eliminat. A venit însă rândul lui Pecanha să iasă la rampă. Fostul idol din Giulești și-a câștigat fanii încă de la primul meci. Pecanha a apărat lovitura de la 11 metri executată de Bourceanu.

Pecanha nu a mai putut face însă nimic la lovitura de cap impecabilă a lui Szukala, care a ridicat scorul la 2-0, după 32 de minute.

Publicat: 10 07. 2013, 21:26
Actualizat: 10 07. 2013, 21:27