Patronul Rapidului l-a pus la punct pe Gigi Becali, după ultimele afirmații: „E obișnuit cu alte timpuri”

Patronul Rapidului, Victor Angelescu, a reacționat după ultima declarație a lui Gigi Becali în care afirma că nu își dorește ca giuleștenii să joace în play-off-ul Ligii 1. Finanțatorul FCSB se teme că rapidiștii ar putea face jocurile campioanei CFR Cluj, iar astfel ar putea pierde în lupta pentru titlu.

Angelescu a oferit o primă reacție și respinge în totalitate afirmațiile făcute de Becali. Investitorul de la Rapid i-a transmis omologului său să fie calm, pentru că acest lucru nu se va întâmpla niciodată, întrucât și duelurile cu formația din Gruia sunt considerate de către giuleșteni tot derby-uri.

Victor Angelescu, patronul Rapidului, l-a pus la punct pe Gigi Becali

FCSB a învins-o pe Rapid în derby cu 3-1, după ce la pauză tabela înregistra egalitate, 1-1. Golurile partidei au fost înscrise de Florin Tănase, cu o dublă, și Ianis Stoica. De partea cealaltă, Cristian Săpunaru a fost unicul marcator al giuleștenilor, din penalty, în prima repriză.

„Poate că domnul Becali e obișuit cu alte timpuri, cu alt fotbal. Să stea liniștit, că s-au mai schimbat lucrurile, patronii, în fotbalul românesc.

Dacă Rapid va ajunge în play-off, ne vom juca șansele cu aceeași ardoare și cu FCSB, și cu CFR, cu orice adversar. Cum să ne dăm la o parte? Exclus așa ceva! Pentru noi, și meciuruile cu CFR sunt tot derby-uri.

În plus, în campionat, noi am bătut CFR, așa cum am învins și FCSB. Eu zic că asta dovedește că nu-și au rost astfel de speculații din partea domnului Becali”, a declarat Victor Angelescu potrivit GSP.

Publicat: 16 12. 2021, 16:53