Patrik Petre a reușit primul gol la Sepsi OSK! Fotbalistul problemă al lui Dinamo a marcat superb din lovitură liberă | FOTO cu execuția și mesajul pentru colegii din Ștefan cel Mare

Patrick Petre a reușit să marcheze primul său gol în tricoul lui Sepsi OSK, iar reușita a fost una specială. Totuși, echipa sa a pierdut fără drept de apel în fața Botoșaniului, scor 1-5.

Evoluțiile lui Patrick Petre au devenit mult mai bune, după ce acesta a prins mai multe minute în tricoul lui Sepsi OSK, fiind împrumutat un sezon la Sfântu Gheorghe de la Dinamo.

După ce a reușit să paseze decisiv în partida cu Juventus București din etapa a doua, acum fiul lui Florentin Petre a marcat superb din lovitură liberă. În minutul 89, Papsys a obținut o lovitură liberă din marginea careului, iar Patrik și-a asumat execuția. Fotbalistul problemă de la Dinamo a tras plasat de la 25 de metri și l-a învins pe Niczuly.

A fost singurul gol înscris de Sepsi OSK în partida de la Botoșani.

„Degeaba am înscris. E o înfrângere rușinoasă pentru noi, trebuie să uităm de acest meci. Eu rămân în fiecare zi după antrenament și execut lovituri libere, cornere…nu e o întâmplare acest gol.

M-am acomodat foarte repede aici, sunt sigur că voi juca în continuare 90 de minute”, a declarat Petre la Dolce Sport, după meci.

Mijlocașul a vorbit și despre confruntarea dintre Dinamo și Athletic Bilbao și a precizat că le ține pumnii colegilor săi din Ștefan cel Mare, fiind convins că aceștia pot realiza surpriza în Spania.

„M-am uitat la tot meciul lui Dinamo. A fost foarte frumos, mai ales că Dinamo nu a mai jucat în Europa de mult timp. Eram nerăbădător să înceapă meciul, de dimineață, când m-am trezit. A fost o repriză secundă senzațională. Dacă vor juca așa, pot să producă o minune la Bilbao.

Eu sunt dinamovist înrăit și cel mai mult îmi place să joc acolo. Dacă mă vor înapoi, voi da tot ce am mai bun din mine”, a mai spus Petre, citat de Digi Sport.

Publicat: 28 07. 2017, 20:28
Actualizat: 28 07. 2017, 21:08