Panică la Craiova! Dennis Man, aproape de golul sezonului! Mirko Pigliacelli a fost salvat de transversală | FOTO

FCSB – Universitatea Craiova | Dennis Man a fost aproape de golul sezonului în minutul 35 al meciului. Mijlocașul ofensiv a lovit transversala în urma unei lovituri de colț.

Minutul 35 a a dus panica în defensiva Craiovei. FCSB conducea cu 1-0 după golul lui Răzvan Oaidă, din minutul 23, când Florin Tanase a obținut o lovituraă liberă la marginea careului mare, după un duel cu Nicușor Bancu. Acesta a primit cartonașul galben, iar din lovitura liberă care a urmat, Dennis Man a obținut lovitura de colț.

Același Dennis Man a executat aproape perfect cornerul, mingea s-a dus cu mult efect și l-a depășit pe Mirko Pigliacelli. Portarul Craiovei a scăpat însă cu bine: mingea a lovit transversala.

Universitatea Craiova a egalat în minutul 45 prin Bărbuț. FCSB – Universitatea Craiova 1-1 la pauză.

Captura foto: Digi Sport

Echipe de start:

FCSB: A. Vlad – Crețu, I. Cristea, Planic, Panțîru – Oaidă, Ov. Popescu, Tănase – D. Olaru – Man, Coman
Rezerve: Niga, Miron, L. Filip, Moruțan, Momcilovic, Ad. Petre, I. Vînă
Antrenor: Bogdan Vintilă

Craiova: Pigliacelli – Martic, Bălașa, Cosic, Bancu – Nistor, Mateiu, Cicâldău – Bărbuț, L. Nițu, Mihăilă
Rezerve: L. Popescu, Dielna, Vătăjelu, Qaka, A. Ivan, Koljic, Baiaram
Antrenor: Corneliu Papură

Stadion: „Arena Națională” (București)