Pandurii Târgu Jiu a pierdut cu scorul de 1-2 amicalul cu Novi Pazar

Formația Pandurii Târgu Jiu a pierdut cu scorul de 1-2 (1-2) meciul amical cu echipa sârbă Novi Pazar disputat în cadrul stagiului de pregătire din Turcia, informează, miercuri, site-ul oficial al grupării gorjene.

Unicul gol al formația conduse de Petre Grigoraș a fost marcat de Tătaru în minutul 17. Pandurii Târgu Jiu a ratat și un penalti prin Lemnaru, în minutul 15.

Grigoraș a început amicalul cu următorul unsprezece: Lazăr – Popete, Avramescu, Tătaru, Rada – Neagu, Cristea, Bucur – Roberto Dumitru, Grigoraș, Lemnaru. În partea a doua a meciului au mai evoluat: Horvat, Unguru, Viera, Cardoso, Vlad, Nistor, Pintilii, Voiculeț, Maxim, Batin și Ats Purje.

Nu au jucat Ungurușan, Matulevicius, care acuză unele probleme medicale, Mingote, care a fost menajat, în timp ce Brata și Băcilă sunt încă în perioada de refacere.

Sursa: Mediafax

Publicat: 08 02. 2012, 18:42
Actualizat: 08 02. 2012, 18:59