Pandurii – Dinamo Moscova, scor 2-2. Liviu Antal a marcat la debut. Echipa folosită de Edward Iordănescu

Formația Pandurii Târgu Jiu a terminat la egalitate, sâmbătă, scor 2-2, amicalul disputat cu Dinamo Moscova (locul 11 în Rusia), în cantonamentul din Spania, informează contul oficial de Facebook al clubului.

Dan Nistor, în minutul 6, și Liviu Antal, din penalty, cu cinci minute înainte de final, au înscris golurile Pandurilor. Pavel Pogrebnyak, în minutul 30, și Aleksandr Kokorin, minutul 48, au fost marcatorii rușilor.

Împrumutul lui Antal, de la Hapoel Tel Aviv la Pandurii, a fost oficializat vineri, 29 ianuarie.

Edward Iordănescu a început meciul cu următoarea formulă: Stanca, Pleașcă, Ungurușan, Vasco Fernandes, Fl. Acsinte, Nicoară, Dan Nistor, Pițian, Ciucur, Răuță, Wellington.

Rezultatele Pandurilor, din cantonamentul spaniol, până la meciul cu Dinamo Moscova: 1-1, cu Sparta Praga (Cehia), 1-2, cu TSV 1860 Munchen (Germania, liga a 2-a), 0-1, contra celor de la Karlsruher SC (Germania, liga a 2-a). Duminică, echipa din Târgu Jiu va reveni din cantonamentul organizat în Spania.

În etapa a 24-a din Liga 1, formația antrenată de Edward Iordănescu va juca, în deplasare, cu ASA Târgu Mureș, vineri, 12 februarie, de la ora 20.30.

Publicat: 30 01. 2016, 21:48
Actualizat: 30 01. 2016, 21:49