Pandurii au remizat aseară cu cehii de la Dynamo Ceske Budejovice

Pandurii au înregistrat un rezultat de egalitate în cel de-al doilea amical, susținut aseară cu cehii de la Dynamo Ceske. Scorul la pauză în partida amicală disputată la 77 de km de locul de cantonament a fost 0-0, după ce echipa din Târgu Jiu a ratat mai multe ocazii de a deschide scorul.

Gorjenii au început repriza a doua a meciului într-o formulă schimbată în cea mai mare parte, fiind trimiși pe teren după pauză Hidișan, Rusu, Kutlacic, Grecu, Murgan, Vasilache, Nalați și Tilincă. Pe parcursul reprizei a doua, după zece minute de joc, au mai intrat pe teren Livșit și Rada iar pe finalul meciului, după accidentarea lui Kutlacic intrând și Diaconu. În minutul 60, Tilincă a ratat deschiderea scorului trimițând balonul din câțiva metri de poartă pe lângă bară.

Cea mai mare ratare a meciului i-a aparținut lui Vasilache care a șutat de la aproximativ 10 metri peste poarta goală după o fază în care Hidișan a întors din tușă pentru Tilincă iar acesta i-a pasat în careu lui Vasilache.

Mijlocașul a reușit însă deschiderea scorului în minutul 75 când Arrieta și Hidișan au reușit să ajungă la poartă printr-un schimb de pase iar ultimul i-a pasat lui Tilincă în fața porții, acesta văzându-l mai bine plasat pe Vasilache care a trimis în poartă din câțiva metri. După doar cinci minute cehii au reușit egalarea prin Riegel care a trimis pe lângă Livșit din interiorul careului.

Au înscris: Vasilache min. 75 / Riegel min. 80

Pandurii: Mingote – Popete, Martinovic, Chibulcutean, Cardoso – Dedu, Stângă, Păcurar,Luțu, Raskovic, Sromajer. Au mai jucat: Livșit, Rusu, Rada, Kutlacik, Grecu, Hidișan, Nalați, Vasilache, Murgan, Arrieta, Tilincă, Deaconu.

Antrenor: Sorin Cârțu.

Dynamo Ceske Budejovice: Kucera- Huntal, Horjes, Homolac, Jasansky- Dolejs, Mezlik, Timm, Zizka – Ondrasek, Riegel. Au mai jucat:Jarabica, Lima, Lestina, Bakala, Klavik, Schut, Sima, Sedlacek, Krizek.

Antrenor: Pavel Tobias

Publicat: 15 07. 2009, 15:07
Actualizat: 15 07. 2009, 15:09