Până și Pancu se simte „jenat” de situația în care a ajuns Steaua: „Știu, sună ciudat pentru un meci cu ei, dar astăzi a existat o singură galerie: cea a Voluntariului”

Steaua s-a impus clar în partida cu FC Voluntari, scor 3-1, într-un meci în care problema învingătoarei nu s-a pus, după ce Hamroun a deschis scorul în minutul 5.

Antrenorul-jucător al oaspeților, Daniel Pancu spune totuși că diferența de două goluri este prea mare și că Steaua ar fi meritat victoria la un singur gol diferență.

Obșnuit de pe vremea în care evolua la Rapid să joace derby-urile cu Steaua în fața unor tribune pline, Pancu s-a declarat uimit de faptul că galeria echipei sale a dominat fondul sonor al partidei de pe Național Arena.

În repriza a doua lucrurile au mers mult mai bine, iar pe final puteam chiar să revenim în joc. Cred că o înfrângere la un singur gol ar fi fost mult mai justă.

Nu comentez arbitrajul, cred doar că penalty-ul lor afost acordat cam ușor.

În seara asta a existat o singură galerie, singurii suporteri au fost cei ai Voluntariului. Știu, sună ciudat pentru un meci cu Steaua.

Lucrurile nu s-au schimbat prea mult între mine și colegii meci (n.r după numirea în postul de antrenor). Singura diferență e că acum, dacă îi spun ceva unui coleg, el trebuie să respecte”, a declarat Daniel Pancu la finalul partidei.

Publicat: 27 09. 2015, 23:12
Actualizat: 27 09. 2015, 23:20