Ovidiu Popescu reloaded. Probleme înaintea meciului cu Polonia. FOTO | Piciorul unui „tricolor” arată groaznic după ultima accidentare suferită

Minutul 90+4 al meciului ACS Poli Timișoara – Dinamo 1-2 i-a adus lui Steliano Filip o accidentare destul de urâtă, iar fundașul stânga al echipei lui Ioan Andone ar putea rata meciul cu Polonia, de vineri.

În prelungirile partidei din Banat, Filip a intrat prin alunecare în careu, asupra lui Popovici, gazdele au cerut penalty, dar faza s-a terminat destul de urât pentru apărătorul de 21 de ani. La finalul meciului, piciorul lui Filip arăta foarte rău, iar imaginea a adus aminte de cele oferite de Ovidiu Popescu în meciul cu CSM Poli Iași.

Convocat de Christoph Daum pentru meciul cu Polonia, Filip trebuie să aștepte acum rezultatul unui RMN pentru a afla dacă va putea sau nu să joace în meciul atât de important pentru calificarea la Campionatul Mondial din 2018.

Alin Toșca (Steaua) și Iasmin Latovlevici (Karabukspor) sunt ceilalți doi fundași stânga opriți de Daum în lotul cu care selecționerul neamț atacă meciul cu Polonia.

Publicat: 06 11. 2016, 17:18
Actualizat: 06 11. 2016, 17:36