Oțelul, învinsă în primul amical din Cipru

Oțelul Galați a fost învinsă joi, cu scorul de 2-1 (1-0), de formația rusă de ligă secundă Mordovia Saransk, în primul meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Cipru

Oțelul a deschis scorul în minutul 36 prin Milan Perendija, rușii marcând în minutele 55 și 64.

În minutul 33, Antal a ratat o lovitură de la 11 metri obținută tot de el.

Din minutul 76 al meciului, Oțelul a jucat cu un om în plus, un fotbalist al rușilor fiind eliminat pentru cumul de cartonașe galbene.

Tehnicianul Dorinel Munteanu a început meciul cu următoarea formulă de echipă: Grahovac – Cojoc, Sîrghi, Perendija, Sălăgeanu – Giurgiu, Filip – Iorga, Viglianti, Stromajer – Haskic. Repriza secundă gălățenii au început-o în următoarea formulă: Braneț – Ljubinkovici, Benga, Costin, Ilie – Didi, Chebac, Paraschiv – V. Munteanu, Haskic (Butoi ’60), Antal.

Următoarea partidă de verificare a Oțelului este programată sâmbătă, în compania formației de prima ligă din Rusia, Volga Novgorod.