Oțelul – Dunărea Galați, scor 1-1, într-un meci amical

Formația Oțelul Galați a terminat la egalitate, sâmbătă, scor 1-1 (1-1), partida amicală disputat pe stadionul Oțelul în companie echipei de ligă secundă FCM Dunărea Galați, care a stat în prima etapă a eșalonului secund. Golurile au fost marcate de Filip 7′, respectiv Șomodean

Antrenorul Ionuț Badea a folosit următoarea formulă de echipă, în prima repriză: Boșneag – Antunes, Mișelăricu, Costin, D. Popescu – Filip, Adăscăliței, Băjenaru – Gavrilă, Sevillano, Marquinhos. În a doua parte a jocului, pentru Oțelul au mai evoluat Simaitis, Abraham, Cojoc, Sârghi, Murgoci, Milea, Giurgiu, Pungă, G. Paraschiv și Zaharia.

Mijlocașul Laurențiu Iorga, aflat în negocieri pentru un transfer la Kuban Krasnodar, echipă din prima ligă rusă antrenată de Dorinel Munteanu, a alergat în jurul terenului în timpul primei reprize, iar apoi a urmărit continuarea meciului din tribune. De asemenea, nu a evoluat nici recenta achiziție a clubului, atacantul brazilian Henrique.
Publicat: 07 09. 2013, 22:17
Actualizat: 07 09. 2013, 22:18