Oțelul – Concordia 2-1!** Iorga aduce victoria gazdelor din penalty, în minutele de prelungire

Fără antrenorul principal Petre Grigoraș, aflat în convalescență după operația la care a fost supus săptămâna trecută, trupa gălățeană a lăsat senzația că a intrat pe teren fără chef de fotbal.

Au fost taxați de Serediuc (14), rămas singur cu portarul. Moldovenii au scăpat ieftin și repede, au egalat norocos la o învălmășeală în careul advers prin Sîrghi (20).

După pauză a fost ceva mai mult ritm, dar la fel de puțin fotbal, iar fără nicio ocazie Oțelul a luat punctele din fluierul „centralului” Marcel Bârsan. În prelungiri, arbitrul a acordat greșit penalty pentru moldoveni, iar Iorga a înscris atunci când timpul era măsurat în secunde.

ECHIPELE DE START

Oțelul (4-2-3-1): Grahovac – Cojoc, Sârghi, Benga, D. Popescu – Filip, Neagu – L. Iorga, Paraschiv, Stromajer – Astafei
Rezerve: Simaitis, Z. Ljubinkovic, Marquinhos, Gazale, Sg. Costin, Vancea, Didi
Antrenor: Ioan Balaur

CLICK AICI pentru comentariul LIVE TEXT al partidei

Concordia (4-1-4-1): Niță – Belu, Leca, Fl. Ilie, Bucurică – Pană – Coșereanu, Purece, Ispir, Serediuc – Welligton.
Rezerve: G. Iancu, Belica, Zuluf, A. Stan, Popovici,  Novac, N. Roșu
Antrenor: Ilie Stan

Arbitri: M. Bîrsan – D. Hulubei, D. Ciocănea

Un meci extrem de important în ceea ce privește lupta pentru evitarea retrogradării se va disputa la Galați între Oțelul și Concordia Chiajna, de la ora 19:00.

Dacă gazdele se află pentru moment în afara zonei periculoase, ilfovenii ocupă primul loc care i-ar trimite direct în liga secundă la finalul campionatului.

Ilie Stan a pregătit foarte atent acest meci, în care vrea să obțină cel puțin un punct din deplasarea de la Galați.

Publicat: 29 04. 2013, 21:04
Actualizat: 29 04. 2013, 23:22