Oțelul a învins liderul din Moldova! FOTO Gălățenii s-au impus cu 1-0 în fața echipei pregătite de Mihai Stoichiță

Oțelul Galați a jucat astăzi o partidă de verificare cu FK Sheriff Tiraspol, liderul campionatului din Republica Moldova.

Meciul disputat pe stadionul din Galați a fost câștigat de elevii lui Viorel Tănase cu scorul de 1-0, unicul gol al partidei fiind marcat de Bogdan Chipirliu, în minutul 14. Antrenorul gălățenilor a schimbat la pauză toată echipa, în timp ce Mihai Stoichiță a preferat să schimbe doar șase jucători pe parcursul reprizei secunde.

Echipele de start:

FC Oțelul: Brăneț – Râpă, Sîrghi, Perendija, Murgoci – Băjenaru, Filip – Iorga, Didi, Chipirliu – Pena. Antrenor: Viorel Tănase.
Rezerve: Simaitis, Cârjă, Sipovic, Ljubinkovic, Cucu, Punosevac, Stromajer, Tudorie, Buș, Cojoc, Mardare.

FC Sheriff: Stoyanov – Metua, Gomes, Samardzic, Dedov – Onica, Marjanovic – Gheorghiev, Stanojevic, Luvannor – Pesic. Antrenor: Mihai Stoichiță.
Rezerve: Zveaghințev, Hachaturov, Morales, Pascenco, Pajovic, Alfaro, Tănasă.

Publicat: 14 11. 2012, 17:59
Actualizat: 14 11. 2012, 19:23