Oriol are un dinte rupt și a avut nevoie de trei puncte de sutură la buză

Mijlocașul Edu Oriol a declarat, miercuri seară, că are un dinte rupt și a avut nevoie de trei puncte de sutură la buză, după ce a fost lovit cu cotul în față de jucătorul echipei ASA Târgu Mureș, Feussi, la meciul pierdut de Rapid, scor 1-2, în etapa a XXV-a a Ligii I.

„A fost o fază destul de violentă, cred că a venit să-mi facă rău, dar ăsta este fotbalul. Mi-a rupt un dinte și puțin din altul și am trei puncte de sutură în buză. Să-l credem când spune că nu a vrut. Trebuia să primească roșu direct. Acum ne gândim la Dinamo și dacă pot să joc, voi juca”, a declarat Oriol.

Meciul de miercuri seară a fost întrerupt aproximativ patru minute, în minutul 65, din cauza unui incident izbucnit după ce centralul Cristian Balaj nu a sancționat o lovitură cu cotul în față al lui Feussi asupra lui Edu Oriol. Mijlocașul spaniol a părăsit terenul plin de sânge fiind înlocuit de Benson. El a fost cusut la salvarea de la stadion.

Pe de altă parte, miercuri seară, după meci, jucătorii rapidiști au discutat aproximativ o jumătate de oră în vestiar, urmărind la televizor reluările fazelor importante. La ședința jucătorilor rapidiști nu a participat și antrenorul Cristian Pustai.

Echipa Rapid a fost învinsă, miercuri seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-0), de formația ASA Târgu Mureș, într-un meci contând pentru etapa a XXV-a a Ligii I. Pentru Rapid a marcat Săpunaru, în minutul 89, iar pentru ASA au înscris Hora ’70 și Manolov ’77.