Omrani, după CFR – Craiova, 2-0: „Când eşti pe primul loc, toată lumea vrea să te omoare”

billel omrani a primit oferta din la liga

CFR Cluj a câștigat pe teren propriu, 2-0, în fața Craiovei, în etapa a 13-a a Ligii 1, ultima a turului sezonului regular, reușitele ardelenilor fiind „semnate” de Traore ’70 şi Omrani ’78. Marcatorul golului secund al campioanei a explicat cum a decurs partida.

”Chiar înainte să intru, Lacina a marcat şi am fost foarte fericit, pentru că eu şi Lacina suntem prieteni foarte buni. Am intrat şi după cinci mincute am marcat şi eu, aşa că m-am bucurat foarte mult şi pentru mine şi pentru echipă, pentru că a fost o victorie importantă în faţa Craiovei. Aveam nevoie să câştigăm acest meci pentru a le demonstra tuturor că suntem cei mai buni, pentru moment. Când eşti pe primul loc în clasament, toată lumea vrea să te omoare, să îţi ia locul. Am demonstrat că suntem cei mai buni” a spus Omrani, care a intrat pe teren în minutul 72 chiar în locul lui Traore, iar în minutul 78 a înscris.

Acum, ardelenii se pregătesc pentru meciul cu Rennes din Europa League. ”Sper că voi marca, bineînţeles. Dacă nu voi înscrie, sper să dau o pasă de gol. Sper să câştigăm cu Rennes. Nu contează dacă marchez eu sau altcineva din echipă”.

Alertă! CFR domină Liga 1 cu rezervele. De ce ar fi periculos să avem un Celtic de România

Publicat: 20 10. 2019, 09:07