Oltenii l-au ironizat pe Gigi Becali! FOTO Ce au putut transmite: FCSB, atinsă și ea de cuvinte

U CraiovaFCSB s-a terminat cu victoria oaspeților, scor 1-0, pe teren, iar „războiul” a fost purtat și în tribunele stadionului „Ion Oblemenco”. Fanii olteni nu l-au uitat pe Gigi Becali, căruia i-au adresat câteva cuvinte.

Singurul gol al partidei din Oltenia a fost marcat de Juvhel Tsoumou, în minutul 88, chiar la debutul atacantului congolez, iar gazdele au suferit prima înfrângere sub comanda lui Victor Pițurcă, la debutul fostului selecționer al României.

Dacă pe teren jocul a fost unul echilibrat, în tribune fanii olteni au făcut spectacol din primul minut până la final. Înainte de fluierul de start al lui Istvan Kovacs, fanii au făcut o coregrafie cum rar se vede pe stadionele din România, iar bannerele ironice nu au lipsit.

„Unde nu-i cap, vai de mioare”, au scris fanii lui U Craiova pe un banner, care face referire la Gigi Becali și FCSB.

Publicat: 16 09. 2019, 20:08
Actualizat: 16 09. 2019, 20:17