O nouă reziliere la Dinamo? „De ce să-i mai ții până la vară, dacă nu vor să rămână?” Cine se pregătește să plece din „Groapă”

Rachid Ait-Atmane (26 de ani) se numără printre jucătorii pe care Mircea Rednic (57 de ani) nu va mai conta începând cu sezonul următor. Mijlocașul algerian și-ar putea rezilia contractul chiar în perioada următoare, iar portarul Parfait Mandanda ar fi următorul pe lista lui Rednic.

Prestațiile acestuia nu l-au mulțumit pe antrenorul dinamovist, care l-a adus pe Ait-Atmane chiar la scurt timp după ce a preluat banca tehnică a lui Dinamo. Fostul antrenor al „câinilor”, Claudiu Niculescu, crede că, în acest moment, „Puriul” își conturează lotul pentru sezonul următor: „Rednic își construiește ușor-ușor lotul pentru sezonul viitor. Și se bazează pe jucătorii care au dorit să continue și din vară. De ce să mai ții fotbaliști până în vară, dacă ei nu vor să rămână?„, a declarat Niculescu, la Digi Sport.

Mijlocașul algerian nu a fost inclus în lot în ultimele patru partide ale „câinilor” din campionat. Ultima sa apariție a fost în meciul cu Hermannstadt, încheiat cu victoria lui Dinamo, scor 2-0, fiind introdus în ultimele zece minute.

Înainte de pauza de iarnă, Ait-Atmane a fost o piesă importantă în echipa lui Dinamo, fiind integralist în șase partide. Sporting Gijon, Tenerife și Waasland-Beveren sunt cluburile la care a mai evoluat Ait-Atmane în cariera sa.