O nouă remiză pentru Lucescu: Skoda Xanthi – Panionios Atena, scor 1-1. Kapetanos a înscris pentru echipa Răzvan

Echipa Skoda Xanthi, antrenată de Răzvan Lucescu, a terminat la egalitate, miercuri, pe teren propriu, scor 1-1 (1-1), cu formația Panionios Atena, într-un meci din etapa a XXII-a a campionatului grec, informează site-ul oficial al UEFA.

Oaspeții au deschis scorul prin Bakasetas, în minutul 12, gazdele reușind egalarea prin Kapetanos, în minutul 43.

Echipa Asteras Tripolis, cu fundașul Dorin Goian titular, a învins, acasă, cu scorul de 1-0 (0-0), formația Platanias. Goian a jucat tot meciul și a primit un cartonaș galben în minutul 63. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Iglesias, în minutul 60.

Echipa PAOK Salonic, fără fundașul Răzvan Raț, a fost învinsă, în deplasare, cu scorul de 3-1 (2-0), de formația OFI Creta. Golurile învingătorilor au fost marcate de George ’11, Lampropoulos ’34 din penalti și Koutsianikoulis ’82, în timp ce pentru oaspeți a înscris Papadopoulos, în minutul 52.

Echipa Panaitolikos, cu mijlocașul Costin Lazăr pe banca de rezerve, a învins, pe teren propriu, cu scorul de 4-0 (2-0), formația Ergotelis. Lazăr a fost introdus pe teren în minutul 74. Golurile învingătorilor au fost marcate de Fotakis ’19, Andre Alves ’42, ’90+3 și Kappel ’63.

În urma acestor rezultate, PAOK Salonic se află pe locul doi, cu 46 de puncte, Panaitolikos și Asteras Tripolis, pe pozițiile a patra și a cincea, ambele cu câte 38 de puncte, iar Skoda Xanthi ocupă locul șapte, cu 32 de puncte.