„Nu știu de ce ne-am retras”. Dinamoviștii sunt bulversați, după 1-1 cu Gaz Metan. Lazăr cere întăriri în pauza competițională: „Nu suntem așa de numeroși”

Dinamo a remizat cu Gaz Metan, scor 1-1, pe teren propriu, iar jocul prestat de echipa antrenată de Ioan Andone a lăsat de dorit în anumite momente. Vali Lazăr, marcatorul golului a declarat la finalul partidei că nu-și poate explica baterea în retragere echipei sale.

Andone ne-a motivat destul de bine. Problemele sunt la noi. Am întâlnit o echipă care se apără foarte bine, deși am avut ocazii să învingem. Nu comentez arbitrajul„, a fost analiza făcută la „cald” făcută de marcatorul golului din minutul 14, Vali Lazăr.

Este o miză mare să rămâi pe primul loc, dar rămâne de văzut ce vor face adversarii noștri. Cred că e bine venită aceast pauză competițională, poate vor mai veni și ceva întăriri. Nu suntem așa de numeroși”.

Dinamo rămâne lider în Liga I, cu 12 puncte, cu două mai multe decât principala urmăritoare Steaua. Gaz Metan Mediaș a urcat pe loc de play-off cu remiza obținută în deplasare și s-a așezat pe locul șase cu 8 puncte.

Publicat: 26 08. 2016, 23:30
Actualizat: 26 08. 2016, 23:31