Nu se aștepta nimeni!** Bălgrădean a stabilit recordul all-time de invincibilitate pentru un portar dinamovist

Cristian Bălgrădean se poate lăuda că a stabilit un nou record la Dinamo în ceea ce privește începutul de campionat. Portarul dinamovist l-a depășit aseară pe Ștefan Preda, goalkeeperul care în 2000 nu primise niciun gol timp de 390 de minute, adică patru meciuri întregi și 30 de minute. Bălgrădean a primit gol aseară în minutul 73 și a întrecut astfel cu 43 de minute recordul lui Preda, care a încasat atunci primul gol tot în etapa a cincea, în meciul cu Universitatea Craiova.

În sezonul 1999-2000, în primele 4 etape Dinamo a jucat cu Farul, Gloria Bistrița, CSM Reșița și Extensiv, iar roș-albii aveau 12 puncte și un golaveraj de 16-0. Barajul „câinilor” a fost spart atunci abia în etapa a V-a, în minutul 31, când, surpriză!, Claudiu Niculescu marca din penalty pentru Universitatea Craiova.