„Nu el e numărul unu!” Reghe îl contrazice pe Becali și lansează un avertisment: „Sper să nu fie și cazul lui…”

Steaua a început cu dreptul play-off-ul, iar victoria cu CFR Cluj, scor 2-0, a dus-o măcar temporar pe vicecampioană pe primul loc al clasamentului.

Gnohere a deschis scorul, în minutul 85, însă golul serii i-a aparținut lui Ovidiu Popescu, care a executat perfect o lovitură liberă în prelungirile partidei. „Ovidiu Popescu este numărul unu, cel mai bun jucător al Stelei. E mai bun și decât Alibec, și decât Gnohere, și decât toată lumea„, a declarat Gigi Becali după meci.

O opinie care nu este însă împărtășită și de tehnicianul Laurențiu Reghecampf. După meci, acesta a ținut să evidențieze efortul întregii echipe și l-a avertizat pe tânărul mijlocaș că trebuie să fie atent în următoarele săptămâni pentru a-și menține nivelul ridicat. Reghe știe că principala problemă a jucătorilor tineri e lipsa constanței, dar speră ca Ovidiu Popescu să-și păstreze forma și în etapele următoare.

„Nu Ovidiu Popescu este numarul unu, toată echipa este importantă. Este un jucător tânăr. S-a mai întâmplat cu alți jucători tineri ca după un meci bun să urmeze o curbă, sper să nu fie cazul și acum”, a declarat Laurențiu Reghecampf după victoria cu CFR.

Publicat: 13 03. 2017, 10:44
Actualizat: 13 03. 2017, 10:45