Nu doar arbitrajul l-a nemulțumit pe Petrescu. Țucudean: „Mister ne-a spus că nu s-a mai întâmplat asta de când e el aici”. Ce l-a deranjat pe SuperDan și concluziile vârfului

Marcator al golului prin care CFR a deschis scorul încă din minutu 10, George Țucudean (26 de ani) nu a prins pe teren momentele tensionate din finalul partidei din Gruia, consideră că adversarii au revenit în joc ca urmare a unei neatenții a lui Camora, preferă să rămână cu cele trei puncte importante câștigate vineri seară și dezvăluie mesajul pe care Dan Petrescu l-a transmis, în vestiar, la finalul celor 90 de minute.

Vârful adus în iarnă de la Viitorul a înscris după o fază încâlcită în careul lui Rusu și a privt de pe bancă cum Omrani, înlocuitorul său, a adus victoria în al treilea minut de prelungiri, apoi a atras atenția asupra numărului mare de ocazii ratate de-a lungul celor 90 de minute, aspect care l-a deranjat și pe Dan Petrescu: „Presiunea și nervii au fost după ce am ieșit eu de pe teren, după golul lor, dar per total am câștigat meritat. Eu cred că a fost o netanție la penalty, ei nu prea au ajuns în careu la noi. Ne costă dacă nu marcăm, ne-a spus Mister că niciodată nu am avut atâtea ocazii de când e el aici. E important că am câștigat, chiar dacă am avut ceva emoții„, a spus Țucudean, după CFR Cluj – CSM Poli Iași 2-1.

Publicat: 10 03. 2018, 08:54
Actualizat: 10 03. 2018, 08:55