Niță, cât un purece!** Concordia Chiajna – CSMS Iași 1-1

Niță a greșit grav în minutul 47, iar Concordia a ajuns la 12 meciuri fără victorie

CLICK AICI PENTRU A URMĂ‚RI DESFĂ‚ȘURAREA LIVE TEXT A PARTIDEI

Concordia Chiajna nu a reușit nici aseară, în fața lui CSMS Iași, să câștige primul meci din acest an în Liga I. Formația lui Ilie Stan a început în forță, dar Wellington (23) și Ispir (24) nu au reușit să-l învingă pe Irimia. A fost nevoie de un fault în careu al lui Onofraș, iar Purece (38), din penalty, l-a bucurat pe Ilie Stan. Iașiul lui Cîrțu nu a dezarmat și a izbutit egalarea imediat după pauză, dintr-o fază de cascadorii râsului. Țigănașu a centrat în careul mic din lovitură liberă, Niță a scăpat mingea inexplicabil în față, iar Moutinho (47) a fost pe fază și a marcat pentru 1-1. Pe final, Pătulea putea aduce toate cele trei puncte, dar lovitura sa de cap a lovit transversala lui Niță. Chiajna a ciupit un punct mic, cât un perece, iar lupta pentru supraviețuire se anunță dură pe final.

Publicat: 06 05. 2013, 22:22
Actualizat: 06 05. 2013, 23:00