Nimeni nu a mai văzut asta în istoria Ligii I:** Tatăl și fiul au fost eliminați de pe teren în aceeași fază! Cum a reușit Ilie Stan „performanța” unică

O scenă mai puțin obișnuită a avut loc în minutul 74 al meciului dintre Pandurii și Concordia Chiajna. La scorul de 2-1 pentru gorjeni, tehnicianul ilfovenilor, Ilie Stan, a decis să forțeze egalarea cu un jucător ofensiv în locul unui fundaș central.

Așa că antrenorul l-a introdus în minutul 73 pe fiul său, Daniel Stan, în locul fundașului Florin Ilie și a așteptat de la acesta să aducă plusul de care avea nevoie echipa sa la mijlocul terenului. Nu au trecut însă nici două minute de la intrarea în teren a lui Stan jr că acesta a și fost nevoit să iasă din meci după o intrare dură cu talpa, asupra gleznei lui Alexandru Maxim.

Arbitrul Dragoș Istrate i-a arătat fotbalistului ilfovenilor direct cartonașul roșu, care nu a reușit să adauge decât două minute la cele 113 jucate până acum în acest sezon. Imediat după eliminarea fiului său, Ilie Stan a contestat și el vehement decizia arbitrului și a sfârșit în același mod, fiind trimis în tribune.

Publicat: 19 11. 2012, 20:52
Actualizat: 19 11. 2012, 20:53