Nicușor Bancu, operat la București după accidentarea din meciul cu FC Viitorul

Mijlocașul echipei CS Universitatea Craiova, Nicușor Bancu, va fi operat în această după-amiază la București după accidentarea gravă suferită, miercuri, în meciul cu FC Viitorul, în urma căreia a suferit o fractură la piciorul stâng.

„Universitatea Craiova este alături de Nicușor Bancu în teribila încercare prin care trece. Jucătorul nostru va fi operat în această după-amiază la București, după accidentarea gravă suferită ieri seară, în meciul cu FC Viitorul”, se menționează, joi, pe site-ul oficial al grupării CS Universitatea Craiova.

Mijlocașul Nicușor Bancu, 22 de ani, a suferit o fractură gravă la piciorul stâng, după ce a fost faultat din spate de fundașul echipei FC Viitorul, Alin Șeroni, în minutul 96 al partidei de miercuri, contând pentru optimile de finală ale Cupei României-Timișoreana. Fotbalistul de la FC Viitorul a primit al doilea cartonaș galben și a fost eliminat de pe teren în urma acestei intervenții.

CS Universitatea Craiova s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, după ce a dispus în optimi, pe teren propriu, de FC Viitorul cu scorul de 2-1 (0-0, 1-1), după prelungiri. Golurile partidei au fost marcate de Băluță ’54 și Mateiu ‘112, respectiv Țîru ’90+2.

Sursa: Mediafax

Publicat: 30 10. 2014, 13:02
Actualizat: 30 10. 2014, 13:03