Nicolo Napoli, în corzi după un nou eșec în Liga 1: „Echitabil era un egal”

Tehnicianul echipei CSMS Iași, Nicolo Napoli, a declarat vineri seară, după meciul cu ASA Târgu Mureș, scor 0-1, din etapa a IX-a a Ligii I, că echitabil ar fi fost un rezultat de egalitate, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Am făcut un meci bun. Am avut câteva ocazii în prima repriză, dar cine dă gol câștigă. Sunt mulțumit de prestația jucătorilor, dar nu și de rezultat. Miriuță vorbește mai mult și atunci crede că are dreptate când spune că a meritat victoria. Echitabil în această seară era un egal. Noi ajungem în fața porții, ne creăm ocazii, dar nu reușim să marcăm. Suntem în criză de rezultate, dar nu și de joc. Cu excepția meciului cu Astra echipa a jucat bine în ultimele patru etape, chiar dacă nu am câștigat. Pauza este binevenită, trebuie să analizăm aceste patru etape fără victorie, să vedem unde am greșit și să câștigăm etapa următoare„, a spus Napoli.

Formația CSMS Iași a fost învinsă, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), de echipa ASA Târgu Mureș, într-un meci din etapa a IX-a a Ligii I. Golul a fost marcat de Ramiro Costa, în minutul 52.

Publicat: 29 08. 2015, 11:39
Actualizat: 29 08. 2015, 11:40