Nicolo Napoli ar fi vrut măcar un punct din meciul cu Sepsi Sf. Gheorghe: „Am încercat să egalăm pe final! Mă așteptam la mai mult din partea băieților mei”. Ce spune William Baeten despre mandatul italianului

Nicolo Napoli spera că FC U Craiova va obține măcar un rezultat de egalitate în meciul cu Sepsi Sf. Gheorghe și și-a manifestat nemulțumirea față de jucătorii săi, de la care spune că se aștepta la mai mult.

FC U Craiova a plecat învinsă de la Sf. Gheorghe, unde Sepsi s-a impus cu 2-1. Oltenii au condus cu 1-0, dar s-au văzut egalați și, mai apoi, conduși înainte de pauză, iar în repriza a doua tabela a rămas neschimbată.

Antrenorul oaspeților Nicolo Napoli spune că spera într-o egalare pe final de meci, dar s-a declarat mulțumit cu parcursul echipei în această ultimă parte a sezonului regulat.

Nicolo Napoli, mulțumit cu locul din clasament

Nicolo Napoli a reiterat ideea conform căreia obiectivul lui FC U Craiova rămâne salvarea de la retrogradare și s-a declarat optimist în această privnță, oltenii fiind în formă maximă după ce italianul a preluat banca tehnică. Totuși, antrenorul a recunoscut că se aștepta la mai mult din partea jucătorilor săi din meciul cu Sepsi.

„Am încercat să egalăm pe final, dar nu am reușit. Mă așteptam la mai mult din partea băieților mei, dar asta este situația și mergem înainte. Sunt mulțumit de cum suntem în clasament. În play-off vor avea de câștigat echipele care au fotbaliștii bine pregătiți. Încercăm să obținem rezultate bune pentru noi. În play-off, încercăm salvarea de la retrogradare a echipei”, a declarat Nicolo Napoli la finalul partidei.

William Baeten a recunoscut că venirea lui Nicolo Napoli a schimbat atmosfera la echipă, care a adunat puncte prețioase după instalarea italianului. „După ce a fost numit dânsul am luat puncte, am prins încredere”, a declarat Baeten. Acesta a acuzat cele două goluri primite de la Sepsi, despre care spune că ar fi putut fi evitate cu mai multă atenție.

Publicat: 04 03. 2022, 23:02