Nici Cîrțu nu-i salvează:** CSMS Iași – FC Brașov 1-2

Antrenorul oltean a debutat ieri cu stângul la Iași, 1-2 cu FC Brașov

Avram a refuzat un penalty clar celor de la Brașov, în minutul 62

Sorin Cîrțu a venit cu un suflu nou, a schimbat patru jucători în echipa de start față de jocul ce la Severin, dar CSMS Iași nu a regăsit gustul victoriei la primul meci cu tehnicianul oltean de bancă. Pătulea, unul dintre puținii remarcați ai gazdelor, a deschis scorul (19) și a răzbunat cele trei ratări uriașe din tur.

Dar, după un start euforic, Iașiul s-a stins și a permis brașovenilor să revină. Tătar a profitat de o eroare de marcaj (42) și a egalat, iar în partea secundă, în minutul 62, centralul Marius Avram a refuzat un penalty clar pentru ardeleni, după un fault a lui Mitrea asupra lui Păun. Machado a făcut dreptate în minutul 79, când a reluat imparabil în plasă o centrare a lui Păun. 1-2, și Iașiul se apropie de Liga a II-a!

CLICK AICI pentru LIVE TEXT de la Iași – Brașov.

Publicat: 29 04. 2013, 23:25
Actualizat: 29 04. 2013, 23:48