New Dinamo = Zero Dinamo! „L-ai dat pe Stoican afară de bun ce era, nu? Trei sferturi dintre jucători ar trebui să plece”. Atac dur la adresa conducerii

„New Dinamo” este din nou un proiect eșuat, rezultatele din ultimul timp, jocul, dar și lipsa perspectivelor făcându-i pe fani să se îndepărteze și mai mult de echipă.

La acest lucru a contribuit și slabul management al lui Negoiță, care a demonstrat că nu are o strategie coerentă, pe timp mediu și lung.

Ultima isravă a „câinilor” a fost remiza, scor 0-0, pe teren propriu, cu Botoșani, a treia partidă la rând fără gol marcat. Răbdarea suporterilor a ajuns la un prag critic, aceștia cerându-i demisia lui Stoican.

Giani Kiriță, unul dintre cei mai emblematici jucători ai lui Dinamo în ultimele două decade, a criticat vehement politica și strategia clubului unde a cunoscut cele mai mari satisfacții, explicând unde au fost făcute, în opinia sa, greșelile fundamentale.

N-avem cum să vorbim de Dinamo până când nu se aduc jucători valoroși. Ce să mai spui când îți dă Chiajna 3-0 acasă? Suntem pe o pantă descendentă. Hai să fim serioși! Îl dai pe Stoican afară. L-ai dat că era bun? Ce-i asta?

Trei sferturi dintre jucători trebuie dați afară. Nu se respectă pe ei, nici clubul. N-am mai văzut un Dinamo așa slab de la venirea lotului de la Craiova (n.r.în 2002 Gigi Nețoiu aducea un întreg contingent oltean)„, a spus Giani Kiriță la DigiSport.

6 sezoane a evoluat Giani Kiriță în Ștefan cel Mare, între 1997 și 2003. A cucerit două titluri cu dinamo și trei Cupe

Publicat: 04 04. 2015, 12:15
Actualizat: 04 04. 2015, 12:16