Nemțenii se consideră lipsiți de șansă: „Am jucat de la egal la egal cu Steaua, nu mi s-a părut mai bună ca Ceahlăul”

Steaua s-a impus, în deplasare, cu scorul de 2-0 (2-0), în fața celor de la Ceahlăul Piatra Neamț, într-un meci din etapa a XVIII-a a Ligii I. Golurile au fost marcate de Ad. Popa ‘9 și Stanciu ’44.

Chiar dacă echipa sa a pierdut, Marian Constantinescu consideră că nu s-a cunoscut nicio diferență între Ceahlăul și Steaua, iar cu mai multă șansă formația de sub „Pietricica” ar fi putut obține mai mult de la acest meci.

„A fost un meci dificil. Am întâlnit o echipă bună. În prima repriză am făcut un joc bun, cu puțin noroc puteam să egalăm. Puteam să avem o remiză la pauză, și alta era desfășurarea jocului în repriza secundă. Puteam, cu mai multă șansă, să jucăm altceva repriza secundă. Am jucat de la egal la egal cu Steaua.

Nu ne-a dominat atât de clar încât să spunem că e mai bună ca Ceahlăul Piatra Neamț. Nu ne priește frigul, asta e clar. Mergem la Corona să luăm cele trei puncte”, a spus Marian Constantinescu pentru Dolce Sport.

Publicat: 15 12. 2013, 09:01
Actualizat: 15 12. 2013, 09:02