Neagoe, supărat pe arbitraj după eșecul dramatic cu CFR Cluj: „Noi după 13 etape n-am primit penalty. A văzut toată lumea ce s-a întâmplat pe teren, ce pot eu să mai comentez?”

Antrenorul lui Sepsi OSK, Eugen Neagoe, a apărut extrem de supărat la finalul partidei cu CFR Cluj, pe care echipa sa a pierdut-o cu 2-1, după un gol marcat de Deac în prelungiri. Neagoe a spus că arbitrajul a fost de partea campioanei. Cu un om în plus, Sepsi a pierdut în prelungiri, după un penalty comis de Vașvari și transformat de Deac.

„Sunt foarte supărat și am mai multe motive. Nu vreau să vorbesc prostii. Am făcut un meci bun, păcat de cele două cornere. Este foarte dureros când pierzi cum am pierdut noi. Mai ales că am dominat repriza a doua, dar asta este situația. A văzut toată lumea ce s-a întâmplat pe teren, ce pot eu să mai comentez? Și eu muncesc, stau de dimineață până seara aici, am familia departe și nu-mi place să fiu tratat așa.

După 13 etape n-am primit un penalty! Și eu muncesc de dimineața până seara, chiar dacă e frig, chiar dacă este îngheț. Merităm mai mult respect! S-au întâmplat foarte multe. Nu mai contează ce am vorbit cu el (n.r arbitrul Andrei Chivulete) la final. Sepsi a arătat foarte bine în seara asta, în fața campioanei”, a spus Neagoe, la finalul partidei cu CFR Cluj.

Publicat: 28 10. 2018, 23:29
Actualizat: 28 10. 2018, 23:30