Neagoe l-a atacat pe arbitrul Antonie, după meciul Astra – FC Argeș: „A descoperit mersul pe jos. E arogant, plin de el”. Cuvintele pentru care antrenorul a fost trimis în tribune

neagoe-l-a-atacat-pe-arbitrul-antonie

Eugen Neagoe l-a făcut praf pe arbitrul Antonie, după meciul Astra – FC Argeș, 0-1. Antrenorul giurgivenilor a fost trimis în tribune de către „central”, dar a dezvăluit că nu a folosit niciun cuvânt jignitor.

Astra Giurgiu a fost învinsă pe teren propriu, 0-1, de FC Argeş, într-un meci din etapa a treia a play-out-ului Ligii 1. Malele a marcat în minutul 78, din penalti, iar în minutul 90+2, Eugen Neagoe a fost eliminat.

Birgada de arbitri a meciului Astra Giurgiu – FC Argeș, 0-1: Andrei Antonie (central) – Imre-Laszlo Bucsi, Adrian Vornicu (asistenţi) – Horia Gabriel Mladinovici (rezervă)

Neagoe l-a făcut praf pe arbitrul Antonie, după meciul Astra – FC Argeș: „A descoperit mersul pe jos. E arogant, plin de el”. Cuvintele pentru care antrenorul a fost trimis în tribune

„Rezultatul e nedrept, după ce s-a întâmplat în teren. Au cîștigat după un penalti, întâmplare sau coincidență, dar în februarie am jucat cu Argeș aici, aveam șanse la play-off și același arbitru…după un contact, jucătorul meu e plin de sânge, nasul spart, iar domnul arbitru se interesa de fotbalistul celor de la Argeș, nu de al meu. Acum, în minutul 92, iar…arcadă spartă a unui jucător de-al meu și nu se dă nimic. Unde a fost faza, la 18 metri, nu am zis ca penalti, dar dă fault!

Antonie a descoperit mersul pe jos. E arogant, plin de el. Un singur lucru i-am spus: Bravo, ți-ai făcut datoria. Ai arbitrat foarte bine!

A auzit toată lumea…Nu l-am jignit, iar el mi-a dat cartonaș roșu. Acum, dacă nu am voie nici să vorbesc?! Putem să comentăm în fața domnului Antonie? Dar, dacă el a descoperit mersul pe jos, iar eu sunt un simplu muritor?! Asta știu să fac, să antrenez, dar măcar o fac onest. Pe el nu-l întreabă nimeni nimic, nici fault nu a dat…” a declarat Eugen Neagoe, la Digi Sport, după partida cu FC Argeș.

Publicat: 24 04. 2021, 20:06
Actualizat: 24 04. 2021, 20:13