Mutu, supărat după înfrângerea cu FCSB! „Am dominat, am fost mai buni, clar”. Mesaj pentru Filip: „Să dea drumul la treabă!”

Adrian Mutu, managerul general al lui Dinamo, contestă victoria FCSB-ului (1-0) din Marele Derby și crede că un rezultat de egalitate ar fi fost mai echitabil, la cum a arătat jocul. Fostul atacant l-a criticat pe Bokila pentru ce a arătat pe teren. Mutu crede că cele două echipe și-au împărțit perioadele de dominare și cele două reprize.

Mutu a vorbit și despre forma slabă în care se află Steliano Filip și l-a încurajat fundașul stânga din „Ștefan cel Mare”. Managerul din „Groapă” a dat asigurări că Dinamo va prinde play-off-ul. În acest moment, „câinii” se află pe locul 7, cu 16 puncte. De partea cealaltă, FCSB ocupă poziția a 2-a, cu 25 de puncte.

„A fost un meci disputat, rezultatul nu este echitabil. Un rezultat egalitate era. Prima repriză am dominat, am fost mai buni, clar. În a două au fost acțiuni și de o parte, și de cealaltă. Un punct era mai echitabil. Băieții și-au creat ocazii, dar nu suntem concreți. Trebuie să lucreze atacanții. Bokila trebuie să își între în formă, așa nu se poate. E un atacant de valoare.

Băieții au forțat, atât au putut. În afară de cornerul ăla și golul, Steaua nu a avut nicio ocazie.

Un meci cu Chiajna e dificil, noi suntem Dinamo și trebuie să câștigăm. Clasamentul nu ne mai permite să facem pași greșiți.

Steliano a jucat bine în prima repriză, în a două a avut o scădere de formă. Am mare încredere în el, sper să uite de transferul care nu s-a realizat și să dea drumul la treaba.

Dinamo o să fie în play-off, e doar o situație de moment. Vasile a făcut cât a putut. Am văzut o echipa a lui Dinamo care mi-a plăcut, sunt speranțe. O să fac treaba bună Vasile și o să prindem play-off-ul. Echipa dat totul, a arătat bine. Ce pot să le reproșez băieților e că nu au fost concreți în față porții. Fizic au arătat bine”, a spus Mutu la TelekomSport.

Publicat: 24 09. 2017, 23:21
Actualizat: 24 09. 2017, 23:22