Mușat a mușcat de un punct în meciul cu „U”:** „A fost greu fără Cătălin Munteanu, el era creierul nostru”

Nicolae Mușat a salvat un punct pentru Dinamo în meciul cu Universitatea Cluj (1-1), dar era trist la finalul partidei. Fundașul dinamovist a acuzat arbitrul partidei că a tolerat tragerile de timp ale jucătorilor ardeleni.

„Consider că am pierdut două puncte, ar fi trebuit să câștigăm mai clar după numărul de ocazii. Am știut de la început că Universitatea are o echipă bună, domnul Ganea îi așază bine în teren, iar asta s-a văzut. Nu cred că s-a gândit nimeni la bani, am încercat să dăm totul. Am fost nervoși pentru că din cele trei minute de prelungiri s-a jucat doar unul. Cei de la U Cluj au stat mai mult pe jos. A fost greu pentru noi fără Cătălin Munteanu, el era creierul nostru. Îi dorim să revină cât mai repede alături de noi. Vorbim despre șansele noastre la cupele europene după meciul de la Târgu Jiu, dar se joacă în continuare”, a spus Mușat la DigiSport.

Publicat: 13 04. 2013, 23:38
Actualizat: 13 04. 2013, 23:39