Mulțescu face dezvăluiri din vestiar. „Le-am spus ceva la pauză, m-au ascultat, dar până la treaba cu golul”. Cum vede numirea lui Iordănescu la națională

Gheorghe Mulțescu, antrenorul Petrolului, a avut o poziție de om mulțumit la finalul meciului terminat la egalitate cu Astra, la Giurgiu, scor 0-0. Oficialul a trimis săgeți către arbitraj, acuzând faptul că Petrolul a fost privată de primirea unui penalty, însă a recunoscut că și Astra putea câștiga. „Puteam să facem mai mult, puteam să câștigăm, dar cred că rezultatul e echitabil. Imprecizia sau neșansa au făcut să nu înscriem, nici noi și nici ei. Noi am început bine, nu am marcat, apoi jocul s-a așezat. La pauză le-am corijat greșelile, le-am spus să joace mai direct și să înscrie. M-au ascultat, dar până la treaba cu golul„, a spus Gheorghe Mulțescu.

Am văzut că se puteau acorda două penalty-uri, aștept să văd și reluările. Ne-am obișnuit la fiecare meci să nu se acorde penalty, să se anuleze goluri, asta e. Dar per total arbitrajul a fost bun

Mulțescu a comentat pe finalul intervenției și schimbarea recentă de la echipa națională, acolo unde astăzi a fost confirmat în funcția de selecționer Anghel Iordănescu. „Schimbarea de la echipa națională vine cu bune, dar și cu mai puține bune. Are experiență, dar nu a mai antrenat de 10 ani. Cred că România se poate califica cu orice selecționer bun, avem o grupă care ne dă șanse și speranțe„, a mai spus Mulțescu

Publicat: 27 10. 2014, 23:17
Actualizat: 27 10. 2014, 23:18